Je tento způsob zábavy realistický, abyste se stali fit?

Dostat se do formy vyžaduje skutečné změny životního stylu, jako je více cvičení a konzumace zdravějších potravin. Profitovat ale můžete i z menších změn.

Pokud pracujete v kanceláři, pravděpodobně trávíte hodně času sezením u svého stolu. Místo toho, abyste tento čas promarnili, naučte se několik jednoduchých a prospěšných cviků, které můžete dělat ze své kancelářské židle. Bez ohledu na kvalitu vaší kancelářské židle, ať už je to židle Marcel Breur nebo ruční, existují věci, které můžete udělat pro zlepšení svého zdraví při práci. Níže je pět dobrých pro začátek.

CVIČENÍ Č. 1 „Twist židle

Hledáte-li trochu úlevy od napětí, vyzkoušejte cvik na židli, při kterém si protáhnete všechny svaly na zádech. Je to verze klasického jógového strečinku. Začněte tím, že se posadíte dopředu v přední části židle. Poté otočte nohy doprava tak, abyste seděli v diagonální poloze. Nyní při nádechu zvedněte paži ke stropu a při výdechu ji stáhněte dolů, abyste se drželi opěradla židle na levé straně. Poté položte levou ruku na pravé koleno. Nadechněte se a protáhněte páteř, poté vydechněte a otočte se doprava, přitom udržujte tón lopatek. Udržujte pozici po dobu 10 až 15 dechů. Vraťte se do středové polohy a proveďte druhou stranu.

CVIČENÍ Č. 2 „Jízda na kouzelném koberci

Posaďte se na židli u stolu se zkříženýma nohama s nohama položenými na sedáku židle. Pevně ​​uchopte područky a zatněte břišní svaly. Při tom se zvedněte o několik centimetrů nad sedadlo, zvedněte se rukama a použijte jádro pro větší oporu. Zůstaňte v této poloze 10 až 20 sekund. Odpočiňte si po dobu třiceti a pak opakujte dávat časy. Jen se ujistěte, že područky vaší pracovní židle jsou pevné a schopné vás udržet.

CVIČENÍ Č. 3 “ Cvičení spodní části těla

Můžete dokonce cvičit spodní část těla ze židle u stolu. Zkuste natáhnout jednu nohu před sebe a držet ji tam tři sekundy. Zvedněte jej co nejvýše a držte ho tam dvě sekundy. Spusťte a opakujte. Proveďte patnáct opakování na každou nohu.

CVIČENÍ Č. 4 “ Cvičení zad

Pokud máte u stolu malé činky, je to skvělé, ale toto cvičení můžete dělat i bez nich. Mark Beier, manažer osobního tréninku ve fitness centru Crunch, vám řekne, jak na to: Postavte se čelem ke své židli. Ohněte se v pase a uchopte opěradla židle. Držte břišní svaly pevně, paže mírně pokrčené a záda pěkně plochá a pomalu zvedněte židli ze země. ?? Měli byste udělat dvacet opakování tohoto cvičení.

CVIČENÍ #5 “ Cvičební míč

Zvažte investici do cvičebního míče, který můžete vyměnit za běžnou kancelářskou židli, abyste byli ve stavu neustálého cvičení. Cvičební míče jsou skvělé pro vyrovnání páteře, protože míč vyžaduje rovnováhu a dobré držení páteře vám automaticky zajistí lepší rovnováhu.

Slunce má za sebou svůj oficiální debut a jaro je konečně tady. To znamená trávit více času venku, ať už je to tak

Jak se stáváme národem lidí, kteří si uvědomují zdraví, výrobci digitální zábavy zvýšili úsilí, aby pomohli sladit produkty

Jak se stáváme národem lidí, kteří si uvědomují zdraví, výrobci digitální zábavy zvýšili úsilí, aby pomohli sladit produkty s touto realizací. Vidíte to převážně v systémech Wii a Xbox. Využívá vaše fyzické pohyby ke zvýšení vaší aktivity při hraní her. Je tento způsob zábavy realistický, abyste se stali fit? Mnozí by to řekli, když denně stojí před televizí.

Některé hry jsou uvolněnější než jiné. Některé hry jsou však fyzicky mnohem náročnější. Hry jako „Wipe-out“ pro Xbox 360 vás mohou v podstatě zničit, pokud jste nadměrně z formy. Může být těžké projít první úrovní. Vzhledem k množství fyzické aktivity, která je součástí těchto herních konzolí, lze je považovat za legitimní styl cvičení na podporu zdravějšího života?

1. Výběr – Výběr titulů pro všechny herní systémy využívající fyzické pohyby člověka je poměrně rozsáhlý. Například Wii má na výběr tisíce titulů. Nicméně, Wii lze obejít pro cvičení pro většinu her lze dokončit vsedě. Hry Xbox Kinect jsou však hojné a většina z nich vyžaduje, abyste si je zahráli.

2. Fyzický pohyb – Hry nabízené těmito systémy lze využít jako skvělé cvičení. I když můžete při hraní většiny her pro Wii sedět, vynasnažíte se stát a dělat pohyby, které ke hře potřebujete, může vám srdce bušit. Obecně řečeno, libovolný počet těchto her lze použít k exponenciálnímu zvýšení fyzického pohybu během dne.

3. Motivace – I když pro vás některé herní tituly nemusí být přitažlivé, existuje celá řada těch, které by mohly. Cílem je najít zábavu, která by vás motivovala ke hře. Pokud máte rádi bowling, sportovní sada Wii vás může postavit na nohy a hrát snímek po snímku. Adaptace z filmu do videohry vás mohou pohltit, abyste pokračovali v dějové linii, protože lapáte po dechu z nedostatku kyslíku. Je zde skvělá možnost najít hru, která vás může motivovat.

4. Rodinné – Mnoho her, které jsou k dispozici pro tato zařízení pro digitální zábavu, může být zábava pro celou rodinu. Můžete zapojit děti do rodinné soutěže v různých konzolových hrách souvisejících se sportem nebo závody, aby všichni rozhýbali své tělo. Zůstat fit není jen pro dospělé, protože děti se pravidelně potýkají s obezitou, která je částečně způsobena nedostatkem pohybu.

5. Online s ostatními – Mnoho her, které jsou k dispozici pro tyto konzole, je přizpůsobeno tak, aby zahrnovaly hraní pro více hráčů s využitím vašeho přístupu k internetu. V podstatě se můžete podrobit nějaké přátelské soutěži s někým v jiné zemi. Některé z těchto her navíc umožní celé rodině zapojit se do soutěže proti někomu v jiné zemi současně.

6. Aktuální kalistenika – Ačkoli herní aspekt těchto konzolí je ideální pro mladší generaci, existuje software, který s nimi můžete použít a který podporuje skutečné techniky cvičení. Tyto programy fungují, jako byste se dívali na cvičební DVD, pouze konzola vám během procesu pomůže správně se postavit. Pomocí senzorů může Xbox na základě vašeho profilu při prvním nastavení zjistit, kde jsou vaše ruce a nohy.

7. Doma – Možná patříte k lidem, kteří raději zůstanou doma, než aby jezdili do veřejného aerobikového studia. Možná je příliš chladné počasí nebo vám déšť brání jít ven. Z pohodlí a soukromí svého domova se můžete zapojit do libovolného množství pohybových aktivit, abyste rozpumpovali své srdce.

8. Osobní nejlepší – Specifické hry nabídnou způsob, jak sledovat svůj fyzický pokrok. Některé z těchto databází mohou být docela propracované tím, že vám ukazují, kolik kalorií jste spálili a jaký je odhadovaný váš fyzický věk. To vám dává cíl, na kterém budete pracovat, když se budete snažit překonat svůj osobní nejlepší fyzický výkon ve hře nebo aktivitě.

9. Různé obtížnosti – V závislosti na vašich fyzických požadavcích lze tyto hry upravit na obtížnost. Čím obtížnější je nastavení, tím plynulejší pohyb můžete zažít. V některých hrách, jako je „Kung Fu Panda 2“ pro Xbox 360, zvýšení obtížnosti arkády zvýší počet postav, se kterými budete muset bojovat v každém kole. To zvyšuje výdrž, když bojujete jeden po druhém.

10. Všechny věkové kategorie – Každý v rodině může najít titul, který by chtěl hrát. Existují hry od snadného postupu v příběhu pro batolata až po násilnější bojové hry nebo sporty pro tátu. Každý může vyvinout úsilí, aby se z herní konzole stal více fit.

Zábavní průmysl tvrdě pracuje na tom, aby při hraní her poskytoval zážitek „bez ovladačů“. Technologie snímání pohybu je stále efektivnější a s těmito konzolemi lze zažít spoustu zábavy. Byl to záměr snížit potřebu dalšího vybavení, aby bylo možné hrát hru, nebo si uvědomují, že probíhá revoluce v oblasti zdraví a uspokojování nové demografické skupiny by mohlo zvýšit prodeje? Bez ohledu na záměry vývojářů může cvičení s vaší herní konzolí podporovat zdravější životní styl a zároveň vám poskytnout zábavu, abyste byli motivovaní pokračovat ve hře.

Životopis autora:

Ken má magisterský titul v oboru obchodního vedení na Upper Iowa University a několik bakalářských titulů na Grand View College. Jako prezident  morningsidenannies.com se Ken zaměřuje na pomoc rodičům z Houstonu najít toho správného poskytovatele péče o děti pro jejich rodinu. Když nepracuje, rád tráví čas se svými třemi dětmi a manželkou.

Ženy pravděpodobně sdílejí více motivace než jejich mužské protějšky, pokud jde o udržování kondice a práci na zdravějším životním stylu. Často mají větší povědomí na pracovišti, kde může napětí pocházet ze špatného ergonomického uspořádání kancelářského vybavení a fyzických požadavků na roli.

Fitness působí proti tlakům pracovní a rodinné rutiny a zároveň poskytuje zdravé atletické tělo, které pomáhá ženskému svědomí. Nárůst posiloven pouze pro ženy umožnil větší flexibilitu pro ženy, kterým je nepříjemné trénovat ve společnosti mužů a mohou chtít převzít větší roli v hodinách pilates a aerobiku během cvičení v tělocvičně.

Tréninkové programy realizované těmito tělocvičnami mohou být často varicobooster fórum pro ženy více přizpůsobeny pracovnímu prostředí žen, a to výběrem hudby, posilovacích strojů a dostupných proteinových doplňků. Prostředí je pro trénink také rozhodující, protože mnoho žen (a mužů) volí cvičení v tělocvičně jako další způsob, jak zlepšit duševní zdraví a větší pocit posílení.

Upřednostnění určitých cviků však může vést k určení konkrétních zranění převažujících u žen a přizpůsobených ženskému tréninkovému režimu. Pro výzkumné účely se podívejme na nejčastější osobní zranění a na to, jak se jim vyhnout ve fitness i pracovním prostředí.

Zdatnost Zranění při cvičení:

Poškození vazu kolene (ACL) “Nacházející se v pouzdru kolene spojujícího stehenní kost s holenní kostí dolní kvadriceps od ženských tvarů nohou a hamstringů může vést k nadměrnému zatížení okolních svalů a nadměrnému namáhání vazů. Abyste se tomuto problému vyhnuli, doporučuje se během lekcí zajistit extra posilování hamstringů.

Slzy svalů „Toto zranění, které je běžné mezi trenéry mužů a žen, pochází z přetěžování svalů během tréninku.

Holenní dlahy „Příčina dlahy pochází ze syndromu mediálního tibiálního stresu a je důsledkem nadměrného používání bérců během fitness a tréninkových režimů. Nošení vhodné obuvi a poskytování pravidelných přestávek může pomoci vyhnout se této bolesti.

Zranění hamstringů „U tohoto je rozhodně lepší prevence než prokletí, zranění se během fitness často opakuje a neléčí se rychle. Poranění hamstringů má za následek přetížení stresem a tréninkem a může být spojeno s holenními dlahami a poškozením kolenních vazů, když jsou nohy těla přetížené.

Achillova šlacha “ Achillova tendinitida vzniká z drobných natržení a zánětu vazů nad patou. Šlacha spojuje hlavní lýtkové svaly a je často způsobena výsledkem nadměrného tréninku. Abyste se tomuto zranění vyhnuli, sestavte si rutinu, která napadne vaše tělo, a pomalu ji zvyšujte, jak se vaše kondice zlepšuje.

Úrazy na pracovišti:

Zápěstí “ Psaní na klávesnici a používání špatného ergonomického rozvržení v kanceláři může způsobit další namáhání zápěstí a paží, což lze vyřešit určením zdroje napětí a přidáním opěrky klávesnice.

Dolní část zad “ Špatně zpevněné zádové svaly budou často trpět namáháním celodenního předklánění na židli a prací, které vyžadují zvedání. Nejlepší léčbou je prevence cvičením a tréninkem spodní části zad a zajištěním správné pracovní polohy.

Kolena/paty “ Achillova šlacha není jen výsledkem fyzického cvičení, vysoké podpatky mohou způsobit zánětlivé problémy a dostatečné tlumení na plochách je nutností, aby se předešlo namáhání. Kolena mohou být důsledkem napjatých hamstringů a čtyřkolek, na které může mít vliv vaše pozice a pracovní židle.

Kondiční trénink může pomoci snížit počet zranění na pracovišti, protože často posílí vaše tělo v oblastech, které mohou být během pracovního dne namáhané. Pokud se však cítíte, že jste vystaveni zranění, které bylo zaviněno samotným pracovištěm, poraďte se s právníkem pro případ zranění a k dispozici je odškodnění za nehodu.

o autorovi

James Barnett je autor jménem společnosti Pannone pro odškodnění za zranění a nehody, který dokumentuje výzkum v oblasti nároků na zranění a kondičního tréninku ve Spojeném království.

Nedávno se mi staly dva incidenty, které mi připomněly fyzické účinky, které může mít trauma na vaše tréninkové cíle. První byla malá lékařská procedura, která zahrnovala celkovou anestezii. Samotný zákrok by neměl mít žádný vliv na můj fyzický výkon, jelikož nezahrnoval operaci, pouze zavedení JJ stentu. Zeptal jsem se předem chirurga, jestli bych se poté pro jistotu mohl vrátit k tréninku, a on potvrdil, že mohu. Nicméně během následujícího týdne jsem se trápil v posilovně, protože mi chyběla energie, cítil jsem se vyčerpaný a jednou jsem to v polovině programu vzdal.

Druhý incident se týkal kamaráda, který si poranil rameno. To je mimochodem jedna oblast, která je často zraněna lidmi během tréninku, a je to pravděpodobně kvůli povaze kloubu. Kolem kloubu je malá strukturální podpora, která byla navržena tak, aby se pohybovala v několika směrech, někdy najednou. Je to úžasná stavba, ale její slabina spočívá v tom, že svou stabilitu do značné míry spoléhá na komplikované svaly kolem sebe. Tyto svaly se rychle vyvíjejí, ale také se navzájem táhnou a sebemenší asynchronní pohyb by mohl vést ke zranění.

Asynchronní pohyb je nejčastější příčinou zranění. Jednoduše to znamená, že vaše pohyby nejsou kontrolované a synchronizované. Nevyvážená váha v důsledku asynchronního pohybu přetíží sval, šlachu nebo strukturu a jakýkoli náhlý pokus o nápravu (který je téměř nevyhnutelný) roztrhne a poškodí protilehlé struktury (to je důvod, proč můžete často zvedat těžké váhy v tělocvičně bez zranění a pak se zranit při sbírání mýdla ve sprše nebo při převalování se v posteli). A to je druhý faktor, který vede ke zranění – selhání protilehlého svalu uvolnit se dostatečnou rychlostí, aby umožnilo jeho protilehlému svalu nebo skupině kontrakci pro požadovaný pohyb. Sportovci si tímto způsobem trhají hamstringy; protilehlý (a mnohem silnější) kvadriceps se stáhne dříve, než se hamstringy uvolní, a tak roztrhne částečně stažený hamstring.