Mirena IUD Recenzja: Co wiedzieć

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

Urządzenie wewnątrzmaciczne Mirena (IUD) to implant, którego ludzie mogą używać jako metody kontroli urodzeń przez okres do 6 lat. Może to również oferować do 5 lat ulgi tym, którzy mają ciężkie okresy.

Działa wkładka wkładka, uwalniając hormon, który działa w celu zapobiegania ciąży. Ta forma kontroli urodzeń może być dobrą opcją dla osób, którym trudno jest pamiętać o codziennym przyjmowaniu pigułki. Może to jednak powodować różne skutki uboczne.

W tym artykule bardziej szczegółowo bada Mirena IUD i odpowiada na niektóre często zadawane pytania. Patrzy również na różnice między Mireną a miedzianą wkładką wkładką i wymienia niektóre alternatywne metody antykoncepcyjne.

O Mirena IUD

Mirena IUD jest małym, plastikowym urządzeniem w kształcie litery T, które wykwalifikowane zawodowe zawodowe w macicy danej osoby. Urządzenie zapobiega ciąży i może leczyć ciężkie okresy.

zapobieganie ciąży

Mirena zawiera 52 miligramów levonorgestrel – rodzaj hormonu, którego często stosuje alternatywne tabletki kontroli urodzeń. Mirena pracuje, uwalniając levonorgestrel do macicy bardzo powoli przez 6 lat.

Levonorgestrel wchodzi do krwioobiegu i powstrzymuje osobę przed zajściem w ciążę poprzez pogrubienie śluzu szyjnego, aby plemnik nie mógł go wniknąć. Hormon hamuje również ruch nasienia i przekonuje podszewkę macicy, więc jajo jest mniej prawdopodobne.

Pomaganie ciężkim okresom

Mirena może pomóc osobom z ciężkimi okresami, wykonując podszewkę z wyściółki z cieńsza macica. Firma twierdzi, że kobiety wykorzystujące Mirenę w celu ułatwienia ciężkiego krwawienia menstruacyjnego wykazały 80% zmniejszenie krwawienia po 3 miesiącach. Po 6 miesiącach ta redukcja wzrosła do ponad 90%.

Dowiedz się więcej o ciężkim krwawieniu menstruacyjnym tutaj.

Czy Mirena jest skuteczna?

Mirena stwierdza, że ​​Mirena stwierdza, że ​​Mirena stwierdza, że ​​Mirena stwierdza, że ​​The Mirena stwierdza, że ​​The Mirena stwierdza, że ​​The Mirena stwierdza Wkładka IUD jest skuteczna w zapobieganiu ciąży przez okres do 6 lat. Co roku, mniej niż jedna ciąża występuje na 100 osób.

Firma twierdzi również, hairstim prawdziwe opinie że jej produkt jest jedynym wkładką do hormonu, którą zatwierdził Administracja Food and Drug (FDA) do leczenia ciężkich okresów.

Ankieta z 2019 r. Wykazała, że ​​39% respondentów zapomniało wziąć pigułkę antykoncepcyjną przynajmniej raz w ostatnim miesiącu. Ponieważ Mirena IUD jest przez cały czas na pozycji, osoba nie musi polegać na pamiętaniu o pobraniu tabletek.

Skutki uboczne i ryzyko

Mirena twierdzi, że dana osoba może doświadczyć krwawienia , ból lub zawroty głowy podczas i po umieszczeniu urządzenia. Jeśli objawy utrzymują się przez 30 minut po dopasowaniu urządzenia, Mirena sugeruje, że osoba jak najszybciej poinformowała lekarza. Lekarz zapewni, że urządzenie jest we właściwym miejscu i nie zostało przemieszczone.

Wspólne skutki uboczne Mirena IUD obejmują:

 • Zmiany krwawienia: obejmuje to krwawienie lub krwawienie lub Pokotanie między okresami, szczególnie w ciągu pierwszych kilku miesięcy.
 • Nieudane okresy: czasami okresy zatrzymują się całkowicie po około 1 roku. Jeśli dana osoba uważa, że ​​może być w ciąży, powinien wziąć udział w teście ciążowym opartym na moczu.
 • Torbiele jajnika: torbiele te mogą być bolesne, ale często nie wymagają interwencji medycznej. Jednak w niektórych przypadkach konieczne może być usunięcie chirurgiczne.
 • Ból: ból może wystąpić w brzuchu lub jajnikach.
 • Bóle głowy lub epizody migreny: czasami mogą być ciężkie lub pojawić się dalej Nagle.
 • zapalenie sromu: Jest to infekcja zewnętrznej części pochwy.
 • Wydzielina pochwy: Niektórzy ludzie mogą doświadczyć nadmiernego rozładowania.

Some of the more severe risks when using the Mirena IUD include:

 • ectopic pregnancy
 • serious infection
 • pelvic inflammatory disease
 • Perforation
 • Wydalenie

Koszty i ubezpieczenia

Jeśli dana osoba nie ma ubezpieczenia zdrowotnego, koszt z góry MIRENA może być wysoki .

Wielu dostawców ubezpieczeń zdrowotnych pokrywa koszt urządzenia wkładki. Jednak osoba powinna skontaktować się z dostawcą planu, aby potwierdzić ochronę.

Jeśli dana osoba nie ma ubezpieczenia, może być uprawniona do ubiegania się o Fundację pomocy pacjenta Bayer US. Jeśli spełniają kryteria, organizacja może pokryć pełny koszt wszelkich leków, w tym urządzenia wkładki.

Czego się spodziewać po dopasowaniu wkładki

Każdy, kto rozważa mirena wkładkę, powinien najpierw Omów to z pracownikiem służby zdrowia. Jeśli zdecydują się na dopasowanie, odbędzie się to w biurze lub klinice lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Osoba najpierw będzie musiała usunąć wszystkie odzież z talii i zwykle położyć się na plecach umieszczając stopy w strzemionach. Pracownik służby zdrowia często pokrywa dolną część ciała jednostki, aby spróbować poczuć się bardziej komfortowo.

Podczas dopasowania lekarz wyczyści pochwę i szyjkę macicy. Następnie wsuną plastikową rurkę zawierającą Mirena wkładkę do macicy. Lekarz zdejmie rurkę, pozostawiając mirenę do środka. Wątki zwisają z wkładki wkładki, aby pomóc w usunięciu później, ale lekarz na razie przeciął nici do odpowiedniej długości.

Doktor może również pokazać osobę, jak sprawdzić wątek, co powinno zrobić raz Miesiąc, aby sprawdzić, czy Mirena IUD jest nadal na miejscu. Jeśli dana osoba nie odczuwa wątków lub jeśli czuje coś więcej niż tylko wątek, powinien od razu skontaktować się z lekarzem.

Lekarz zazwyczaj oferuje wizytę kontrolną 4–6 tygodni po umieszczeniu.

Często zadawane pytania

Tutaj patrzymy na niektóre często zadawane pytania dotyczące Mirena IUD.

Czy mirena jest zdejmowana?

Tak , lekarz lub wykwalifikowany specjalista ds. Opieki zdrowotnej może usunąć urządzenie w dowolnym momencie.

Czy Mirena powoduje przyrost masy ciała?

Przybór masy ciała jest możliwy, ale nie jest to powszechny efekt uboczny dla ubocznego efektu ubocznego dla Mirena.

może nadal używać tamponów?

Tak, osoby mogą nadal używać tamponów obok Mireny. Nie będzie interakcji między nimi, ponieważ umieszczenie wkładki jest w macicy, podczas gdy tampony siedzą wewnątrz pochwy.

Czy partner seksualny może poczuć mirenę podczas seksu?

Partnerzy seksualni Nie powinno odczuwać urządzenia podczas seksu, ponieważ wkładka jest w macicy. Partner seksualny może odczuwać wątki, ale jeśli może również poczuć Mirena IUD, osoba powinna skontaktować się z lekarzem, ponieważ dopasowanie może być nieprawidłowe.

Jaka jest różnica między Mirena IUD a miedzi Wkład?

Istnieje bardzo niewielka różnica między tymi dwoma wkładkami. Both claim to be highly effective, but doctors also prescribe the copper IUD as emergency contraception.

However, a 2017 study found that those using Copper IUDs were more likely to experience expulsion and pregnancy.

Inne opcje antykoncepcyjne

Centra kontroli i zapobiegania chorobom (CDC) wymieniają następujące alternatywne opcje kontroli urodzeń:

 • Implant: lekarz wstawi to urządzenie do urządzenia do urządzenia do skóra w ramieniu osoby. Zwolni hormony w ciągu 3 lat.
 • Wstrzyki: Osoba otrzyma zastrzyk hormonów do pośladków co 3 miesiące.
 • Pigułki do ustnej kontroli urodzeń: Ludzie przyjmują je codziennie lub Po seksie.
 • Patch skórny: Osoba nosi to na brzuchu, pośladkach lub górnej części ciała, i uwalnia hormony do krwiobiegu.
 • Pierścień pochwy: To urządzenie znajduje się wewnątrz Pochwa przez 3 tygodnie i uwalnia hormony.
 • Prezerwatywy: Dostępne są zarówno męskie, jak i żeńskie prezerwatywy.
 • Membrana lub czapka szyjka macicy: To urządzenie obejmuje szyjkę macicy i blokuje plemniki przed wejściem. Osoba musi umieścić pokrywkę we właściwej pozycji tuż przed uprawianiem seksu.
 • Premingidy: są one dostępne w postaci pianek, kremów, żeli, filmów, tabletów lub humpozytorii. Osoba musi stosować nasienie w pochwie około 1 godzinę przed uprawianiem seksu.
 • Sterylizacja: Ta stała forma kontroli urodzeń obejmuje operację zamykania lub powiązania jajowód osoby.

Podsumowanie

Wstawienie Mirena IUD do macicy osoby może zapobiec ciąży lub pomóc w ciężkim krwawieniu menstruacyjnym. Lekarz lub opieka zdrowotna może usunąć urządzenie w dowolnym momencie.

Mirena IUD jest zwykle dostępny w ramach ubezpieczenia opieki zdrowotnej. W innych przypadkach osoba może rozważyć skorzystanie z programu pomocy finansowej.

Ponieważ dostępne jest wiele odmian kontroli urodzeń, osoba może uznać, że uzyskanie porady od lekarza, na którym najlepiej spełnia ich potrzeby.

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią wyłącznie z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents