půst: Zdravotní přínosy a rizika

Půst je běžně spojen s měsícem ramadánu. Když to čtete, miliardy muslimů po celém světě se zapojují do tohoto deklarace víry, která zahrnuje zdržení se jídla a pití od úsvitu do soumraku. Zatímco půst pro Ramadán je na duchovní víře, mnozí z nás se rozhodli postoupit s vírou, že to prospívá našemu zdraví. Ale dělá to?

V posledních letech četné studie naznačují, že přerušovaný půst – pravidelné zdržení nebo snižování příjmu potravy a nápoje – může být pro nás dobré, což z něj činí jednu z nejpopulárnějších stravy trendy po celém světě.

Jednou z nejznámějších přerušovaných diet nalačno je keraderm názory rychlá strava 5: 2-plán, který zahrnuje konzumaci doporučeného příjmu kalorií po dobu 5 dnů v týdnu, ale snižuje příjem kalorií na 25% Zbývajících 2 dny – až 500 kalorií denně pro ženy a 600 denně pro muže.

Podle Dr. Michaela Mosleyho – autor knih Fast Diet – tento stravovací plán může lidem pomoci zhubnout, ale nabízí řadu dalších zdravotních výhod.

„Studie přerušovaného půstu ukazují, že nejen lidé vidí zlepšení krevního tlaku a hladiny cholesterolu, ale také v jejich citlivosti na inzulín,“ dodává.

V červnu 2014 například lékařské zprávy dnes informovaly o studii, která naznačuje, že periodický půst-definovaný ve studii jako 1 den půstu vody týdně-může snížit riziko diabetu mezi lidmi s vysokým rizikem stavu.

Další studie, kterou provedli Dr. Valter Longo a kolegové z University of Southern California (USC) v Los Angeles, našli delší období půstu-2-4 dny-může dokonce „restartovat „Imunitní systém, odstraňování starých imunitních buněk a regeneraci nových – proces, který podle něj mohou chránit před poškozením buněk způsobené faktory, jako je stárnutí a chemoterapie.

Ale jaké jsou mechanismy, které jsou základem navrhovaných zdravotních přínosů půstu?

Potenciální výhody přerušovaného půstu

Vzhledem k tomu, že tělo není schopno získat energii z jídla během půstu, ponoří se do glukózy, která je uložena v glukóze, která je uložena játra a svaly. To začíná asi 8 hodin po spotřebování posledního jídla.

Když byla uložená glukóza použita, tělo pak začne spalovat tuk jako zdroj energie, což může vést ke ztrátě hmotnosti.

Stejně jako na pomoc při hubnutí, Dr. Razeen Mahroof z Oxfordské univerzity ve Velké Británii vysvětluje, že použití tuku pro energii může pomoci zachovat svaly a snížit hladinu cholesterolu.

„Nastává také proces detoxikace, protože jakékoli toxiny uložené v tuku těla jsou rozpuštěny a odstraněny z těla,“ dodává, že po několika dnech půstu po několika dnech půstu jsou vyšší úrovně půstu, vyšší úrovně půstu Endorfiny-„pocit dobré“ hormony-se vyrábějí v krvi, která může mít pozitivní dopad na duševní pohodu.

Jak již bylo zmíněno, studie Dr. Longo a kolegů naznačuje, že prodloužený půst může být také účinný pro regeneraci imunitních buněk.

„Když hladovíte, systém se snaží šetřit energii a jednou z věcí, kterou může udělat pro úsporu energie, je recyklovat mnoho imunitních buněk, které nejsou potřeba, zejména ty To může být poškozeno, “vysvětluje Dr. Longo.

Ve své studii, publikovaný v časopisových kmenových buňkách, tým zjistil, že opakované cykly 2-4 dnů bez jídla během 6 měsíců zničily staré a poškozené imunitní buňky v myši a generovaly nové.

Co je navíc, tým zjistil, že pacienti s rakovinou, kteří se postili 3 dny před chemoterapií, byli chráněni před poškozením imunitního systému, které může být způsobeno léčbou, kterou připisují regeneraci imunitních buněk.

„Dobrou zprávou je, že se tělo zbavilo částí systému, které by mohly být poškozeny nebo staré, neefektivní části, během půstu,“ říká Dr. Longo. "Nyní, pokud začnete se systémem silně poškozeným chemoterapií nebo stárnutím, mohou cykly nalačno generovat doslova nový imunitní systém."

S potenciálními zdravotními přínosy půstu, které se na celém světě široce vítá, je divu, že mnozí z nás dávají naši lásku k jídlu na jednu stranu, abychom to zkusili.

Ale přerušovaný půst není podle některých vědců a zdravotnických pracovníků všechny zvony a píšťalky a existují lidé, kteří by se dietě měli úplně vyhnout.

Zdravotní rizika půstu

Podle britské národní zdravotnické služby (NHS) existuje řada zdravotních rizik spojená s přerušovaným půstem.

Lidé, kteří rychle běžně zažívají dehydrataci, hlavně proto, že jejich tělo nezískává z jídla žádnou tekutinu. Doporučuje se proto, aby muslimové během ramadánu konzumovali dostatek vody před obdobím půstu. Ostatní jednotlivci, kteří jsou po stravě nalačno, by měli zajistit, aby byli během doby půstu správně hydratováni.

Pokud jste zvyklí na snídani, oběd, večeři a občerstvení mezi nimi, doba půstu může být hlavní výzvou. Půst jako takový může zvýšit úroveň stresu a narušit spánek. Dehydratace, hlad nebo nedostatek spánku během doby půstu mohou také vést k bolesti hlavy.

Půst může také způsobit pálení žáhy; Nedostatek jídla vede ke snížení žaludeční kyseliny, která tráví jídlo a ničí bakterie. Ale vonící jídlo nebo dokonce přemýšlet o tom během doby půstu může mozek spustit, aby řekl žaludku, aby produkoval více kyseliny, což vede k pálení žáhy.

Zatímco mnoho odborníků na výživu tvrdí, že přerušovaný půst je dobrý způsob, jak zhubnout, někteří zdravotničtí pracovníci se domnívají, že taková strava je pro dlouhodobá hubnutí neúčinná.

„Přitažlivost je, že [půst] je rychlá, ale je to rychlá ztráta tekutiny, nikoli podstatná hubnutí,“ říká Madelyn Fernstrom, PhD, na hubnutí University of Pittsburgh Medical Center. Manažerské centrum. "Pokud je to snadné, vrátí se rychle – jakmile začnete jíst normálně znovu."

"Moje zkušenost byla, že [tento] způsob stravování nevytváří hubnutí hubnutí Dokonce i v krátkodobém horizontu, “řekla dietologka a autorka Diet Simple Katherine Tallmadge v roce 2013 ABC News.

Někteří zdravotničtí pracovníci se domnívají Pět částí ovoce a zeleniny denně. Mnoho strachu půst může také vyvolat poruchy příjmu potravy nebo stravování.

V blogu pro The Huffington Post v loňském roce napsal odborník na fitness a výživu JJ Virgin:

„The„ Cohing Goes “Mentality, kterou někteří odborníci během krmení dovolují Stát by mohl vést někoho k přejídání a vytvořit vinu, hanbu a další problémy, které se postupem času zhoršují. Pro někoho s emocionálními nebo psychologickými poruchami příjmu potravy by se přerušovaný půst mohl stát vhodnou berlou, která by tyto problémy zesílila. “

Zatímco Dr. Mosely říká, že neexistuje žádný důkaz, který by naznačoval, že rychlá strava 5: 2 je spojena s poruchami příjmu potravy, zdůrazňuje, že zdůrazňuje Lidé, kteří mají poruchy příjmu potravy, by se neměli zapojit do občasného půstu.

Další lidé, kteří by se neměli řídit touto stravou, patří lidé, kteří mají podváhu, jednotlivci mladší 18 let, těhotné ženy, lidé s diabetem 1. typu a jedinci, kteří se zotavují z chirurgického zákroku.

Mohli bychom sklízet výhody půstu bez půstu?

Zatímco přerušované půst může mít zdravotní rizika, odborníci na výživu tvrdí, že to může být pro nás dobré, pokud jednotlivci Před přijetím takové stravy se poraďte se svými lékaři a správně ji dodržujte.

Ale mohl by existovat způsob, jak těžit z potenciálních zdravotních přínosů půstu, aniž byste se museli postit? Dr. Longo věří tomu.

Začátkem tohoto týdne Dr. Longo a jeho kolegové z USC zveřejnili studii v metabolismu časopisu Cell, která odhalila, jak dieta napodobujícího napodobování (FMD) spustila regeneraci imunitních buněk a prodloužila životnost myší.

Co je víc, při testování stravy u lidí – kteří ji drželi pouze 5 dní v měsíci po dobu 3 měsíců – zjistili, že snížilo řadu rizikových faktorů spojených se stárnutím, kardiovaskulární Nemoc (CVD), cukrovka a rakovina.

FMD má podle vědců nízký obsah bílkovin, nízkých nezdravých tuků a vysokých zdravých tuků. Stimuluje markery spojené s půstem, jako je nízká hladina glukózy a vysoká hladina těl ketonu, aby napodobovala účinky prodlouženého půstu.

Dr. Longo a kolegové tvrdí Regenerace a dlouhověkosti imunitních buněk spojené s půstem bez nutnosti omezení potravin a potenciálních nepříznivých účinků, které s ní přicházejí.

„Ačkoli klinické výsledky budou vyžadovat potvrzení větší randomizované studií,“ dodávají, „účinky cyklů FMD na biomarkery/rizikové faktory pro stárnutí, rakovinu, cukrovku a CVD, Ve spojení s velmi vysokou dodržování stravy a její bezpečnosti naznačují, že tato periodická strategie diety má vysoký potenciál být účinný při podpoře lidského zdraví. “

Tým doufá, že lékaři budou jednoho dne mít schopnost předepsat tuto stravu pacientům. "Je to pravděpodobně první předklinicky a klinicky testovaný proti stárnutí a zdravotním zásahu, který se ukázal, že funguje a je velmi proveditelný jako intervence lékaře nebo dietology," říká Dr. Longo.

Může to chvíli trvat, než FMD obdrží schválení americkému správě potravin a léčiv (FDA) pro klinické použití. Za prvé, tým musí provést stravu prostřednictvím přísného testovacího procesu.

Je zapotřebí dalšího výzkumu k lepšímu pochopení přesných výhod a rizika, které FMD představuje, a zdá se, že tomu tak je u stávající stravy nalačno. Jedna věc je však jasná; Než se zapojte do jakékoli formy půstu, promluvte si se svým lékařem.

  • Kardiovaskulární/kardiologie
  • Imunitní systém/vakcíny
  • Výživa/strava
  • Obezita/hubnutí/fitness

Contents